субота, 18 липня 2015 р.

6 ефективних способів як тренувати пам'ять. Саме на канікулах)

   Хороша пам’ять пригодиться вам у будь-якій життєвій ситуації. Вона потрібна як у навчанні, так і в роботі та повсякденних справах, та й загалом незамінна для загальної ерудиції. Ми розповімо вам про 6 найкращих способів, як тренувати пам’ять.
  1. Запам’ятовуйте щось перед сном. Один із найкращих методів, як тренувати пам’ять – це запам’ятовувати щось перед тим, як ви збираєтеся йти спати. Коли мозок сонний і готовий до відпочинку, інформація, як не дивно, запам’ятовується більш якісно, адже швидше потрапляє у підсвідомість. Психологи називають цей період «альфа-стан». З цієї причини у даний час не тільки краще запам’ятовуються важливі факти, а й добре сприймаються різноманітні методи самонавіювання.
  2. Висипайтеся та займайтеся спортом. Сон виявився одним із найбільш важливих елементів у тому, щоб мати хорошу пам’ять. Оскільки під час сну мозок займається переробкою та упорядкуванням інформації, достатня кількість сну є необхідною, щоб пам’ятати те, що ми вивчили. Навіть короткий сон може поліпшити запам’ятовування. А заняття спортом допомагають покращити кровообіг всього організму, у тому числі – мозку, що стимулює роботу пам’яті.
    память-4
  3. Асоціації з середовищем. Використовуйте асоціації, щоб запам’ятати факти. Аби ефективно використовувати асоціації, ви можете створити образ у своїй голові, який допоможе вам запам’ятати слово або зображення. Наприклад, вам потрібно згадати, що Джон Кенеді був президентом під час збройного конфлікту у Свинячій Затоці. Тоді треба просто уявити собі купання цього президента в океані в оточенні щасливих свиней, які хрюкають, вищать та плюскаються. Це — абсолютно безглуздо, але такий конкретний образ у свідомості назавжди допоможе вам зв’язати цього президента із даною подією. Або, наприклад, якщо ви помістили ключі від машини у гаманці, уявіть собі, що на ньому раптом виростають колеса, і гаманець їде геть.
  1. Асоціації з цифрами та фактами. Використовуйте асоціації також для того, щоб запам’ятати номери. Припустимо, ви весь час забуваєте номер телефону своєї подруги. Тоді просто розділіть номер на більш дрібні шматки і створіть образи, пов’язані з ними. Скажімо, число 12-7575-23. Знайдіть спосіб придумати зміст цих чисел. Скажімо, «12» – це ваш номер будинку, «75» — вік вашої бабусі, а число «23» є номером вашого улюбленого баскетболіста Майкла Джордана. Ось як ви можете запам’ятати номер: уявіть ваш будинок із двома копіями вашої бабусі, котрі стоять праворуч від нього, показуючи, що будинок (тобто його номер) стоїть на першому місці. Потім уявіть, що Майкл Джордан стоїть праворуч від ваших бабусь. Так і виходить: 12 (свій будинок), 7575 (двічі вік бабусі) і 23 — зірка баскетболу.
    память-1
  2. Інтелектуальні ігри. Якщо ви не достатньо навантажуєте свій мозок новою цікавою інформацією, пам’ять із часом починає погіршуватися. Дослідження показують що, надаючи своєму розуму з відповідних стимулів, ви можете протидіяти цьому. Один із способів, як кинути виклик вашому мозку — за допомогою спеціальних ігор, у які ви можете грати в режимі онлайн через веб-сайти. Якщо ви вирішили спробувати інтелектуальні ігри, в ідеалі було б доцільно присвячувати цьому не менше 20 хвилин на день. При чому це можуть бути не лише ігри в онлайні, а й всім відомі шахи, шашки, кросворди, пазли, судоку, ребуси і тому подібне. Також ви можете почати вчити іноземну мову, освоїти новий навик чи хобі.
  1. Промовляйте вголос. Скажіть, те, що ви хочете запам’ятати, уголос. Наприклад, якщо ви часто забуваєте, чи прийняли зранку свої ліки, досить промовити: «Я щойно прийняла ліки!» відразу після того, як ви це зробили. Це також працює, якщо ви зустрічаєтеся з новою людиною і не хочете забути її ім’я. Просто повторіть ім’я після того, як людина представилася вас: «Привіт, Юліє, приємно познайомитися з вами.»

Немає коментарів:

Дописати коментар